Jaką golarkę męską wybrać w 2023? Jaka Golarka jest najlepsza? Jakie są polecane modele golarek?

W tym poradniku odpowiemy na wszystkie pytania związane z wyborem golarki

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru golarki?

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie golarki męskiej? Niebagatelne znaczenie mają parametry techniczne poszczególnych urządzeń, między innymi ilość głowic lub folii tnących. Im więcej wspomnianych elementów, tym lepiej. Elektryczne maszynki do golenia z pięcioma pierścieniami (tudzież metalowymi siateczkami) poradzą sobie z niesfornym owłosieniem szybciej niż mniej rozbudowane warianty, co siłą rzeczy pozwoli użytkownikowi zaoszczędzić sporo czasu i energii w trakcie porannej albo wieczornej toalety.


Niemniej istotną rolę odgrywa rodzaj zasilania: bateryjne, akumulatorowe, sieciowe lub mieszane. Najlepszą opcją wydaje się ostatnie z zaprezentowanych rozwiązań. Pozwala na używanie urządzenia w różnych, często niesprzyjających warunkach, na przykład przy braku stałego źródła prądu. Jeśli często podróżujesz i szukasz niewielkiego, przenośnego gadżetu do usuwania zarostu, Twoje oczekiwania spełni w pełni bezprzewodowa golarka do twarzy. Żadne kable nie będą Cię ograniczać. Zyskasz pełną swobodę ruchów. Zwróć uwagę na fakt, że wskazane akcesoria często bywają wodoodporne, więc można z nich korzystać także pod prysznicem. Golarka elektryczna tylko wtedy należycie spełnia powierzone zadanie, kiedy jest dostępna na wyciągnięcie ręki i zawsze gotowa do działania.


Nie zapominaj również o niezwykle istotnej kwestii, a mianowicie dodatkowych funkcjach, jakie oferuje elektryczna golarka. Producenci sprzętów często wzbogacają swoje maszynki o rozmaite udogodnienia (system regulacji szerokości głowicy, stacje dokujące czy dedykowane tryby likwidowania owłosienia), które znacznie podnoszą komfort codziennej higieny i pielęgnacji twarzy. Zanim podejmiesz decyzję co do wyboru konkretnej propozycji, dokładnie sformułuj swoje potrzeby. Maszynka do włosów? Golarka męska do brody? Golarka do ciała? To wszystko może zaoferować jedno i to samo urządzenie. Nie każdy jednak potrzebuje tak wielu funkcji, za które przecież trzeba zapłacić.

 

Jakie są rodzaje golarek męskich?

 

Golarki męskie, dostępne obecnie na rynku, występują w trzech głównych wariantach. W ofercie sklepów spotkasz golarki foliowe, rotacyjne oraz hybrydowe. Pierwsze sprzęty przypominają swoim kształtem klasyczne maszynki jednorazowego użytku. Mają wbudowane głowice wyposażone w podłużne, wąskie ostrza pokryte specjalną, cienką, metalową siateczką z wyciętymi otworami. Z kolei obrotowa golarka dla mężczyzn jest zaopatrzona w system kilku pierścieni, które poruszają się niezależnie od siebie w różnych kierunkach.
Ostatnie z zaprezentowanych modeli, czyli hybrydowe maszynki elektryczne do golenia łączą w sobie zalety konwencjonalnych i innowacyjnych akcesoriów do higieny osobistej. Cechuje je lekka, prosta konstrukcja. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale wykazują dużą skuteczność w eliminowaniu niechcianego zarostu. Posiadają cienkie, pojedyncze dwustronne ostrze przystosowane do ścinania zarówno krótszych, jak i dłuższych włosków.

 

Co jest lepsze, golarka elektryczna czy maszynka?

 

Trudno udzielić odpowiedzi na to pytanie, wiele zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Klasyczna maszynka do golenia męska działa z dużą precyzją, ale potrafi mocno podrażnić skórę, a nawet spowodować drobne rany. Wystarczy pośpiech, chwila nieuwagi i skaleczenie gotowe. Kilka plastrów na twarzy nie jest zbyt dużym problemem, jeśli zamierzasz zostać w domu. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy wychodzisz na ważne, biznesowe spotkanie i chcesz sprawić jak najlepsze wrażenie.


Nowoczesna golarka elektryczna minimalizuje ryzyko zacięć. Pozwala w stosunkowo krótkim czasie pozbyć się niechcianego zarostu. Dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych zakamarków twarzy. Dopasowuje się do kształtu szczęki, dzięki czemu cały proces przebiega szybko, prosto i bezboleśnie. Poza tym opisywany sprzęt jest mobilny - możesz go wszędzie zabrać i zadbać o siebie w każdych okolicznościach.

 

Jaką golarkę męską wybrać?

 

Aktualnie na rynku golarek elektrycznych króluje dwóch producentów, Braun oraz Panasonic. Braun to przedsiębiorstwo z ugruntowaną pozycją na rynku i niemałym doświadczeniem. Tworzy również inteligentne produkty „naszpikowane” nowoczesnymi technologiami, które po części zwalniają odbiorców z myślenia o wykonywanych czynnościach. Użytkownik nie musi zastanawiać się nad doborem mocy bądź trybu pracy sprzętu do zarostu. Dlaczego? Wszelkich niezbędnych analiz dokona urządzenie. Dopasuje techniczne parametry do typu skóry i owłosienia.


Urządzenia Panasonic zostały zaprojektowane w niezwykle przemyślany sposób. Są wygodne, poręczne, funkcjonalne, a jednocześnie designerskie. Zachwycają elegancją i nieszablonowością. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, Doskonale dopełniają wystrój modernistycznych, industrialnych lub minimalistycznych łazienek, stając się wspaniałą ozdobą wnętrza.


Oczywiście, producentów golarek męskich jest o wiele więcej. Klienci zdecydowani na zakup elektrycznej golarki mogą również przyjrzeć się ofercie marek zajmujących się produkowaniem akcesoriów dla fryzjerstwa. Golarka Remington czy BaByliss może okazać się świetnym wyborem.

 

 

Braun Series 5 50-W1600s

icon-menuGolarka posiada 3 elastyczne ostrza, które dostosowują się do kształtu twarzy, ułatwiając dokładne golenie. Zaimplementowany system EasyClean sprawia, że czyszczenie jest szybkie i proste bez potrzeby zdejmowania głowicy.

 

BabyLissPRO FXFS1E

icon-menuGolarka elektryczna FXFS1E to profesjonalna i kompaktowa golarka zasilana bateriami AA. Stworzona została z myślą o branży fryzjerskiej, ale świetnie sprawdzi się też w Twoim domu. W przeciwieństwie do tradycyjnej maszynki golarka elektryczna BaBylssPRO FXFS1E szybkość i wygoda golenia jest niesamowita.

 

Panasonic ES-LV6Q

icon-menuGolarka posiada opracowany na nowo mechanizm zawieszenia głowicy, który udoskonala jej ruch w pięciu kierunkach. Swobodny ruch głowicy umożliwia lepsze podążanie za konturami twarzy. Bliższy kontakt przekłada się na gładszą skórę. Trzy różne folie współpracują ze sobą, by wychwytywać i ścinać nawet trudno dostępne części zarostu.