Jaką damską golarkę do ciała wybrać? Golarka czy trymer do ciała?

Jak sprawić by skóra była gładka? Jak szybko golić nogi? Jaka jest najlepsza golarka do bikini? Jaka golarka najlepsza do ciała? Co wybrać, golarka, trymer czy depilator? W tym poradniku poznasz odpowiedzi na te pytania i dowiesz się jaką golarkę oraz trymer.

Jaką golarkę damską kupić?

 

Damska golarka elektryczna to jeden z tych wynalazków, które zrewolucjonizowały współczesny rynek kosmetyczny. Należy jednak zauważyć, że oprócz golarek elektrycznych, niektóre kobiety stosują inne metody depilacji, takie jak plastry, tradycyjne maszynki jednorazowe lub depilatory. Szukając odpowiedniego sposobu depilacji dla siebie, zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów.

  • Jaki rodzaj zasilania golarki wybrać? Rodzaj, w jaki sposób jest zasilana golarka, jest bardzo ważnym aspektem i jest on zależny od tego, gdzie będziesz używać swojej golarki. Na rynku są dostępne golarki bezprzewodowe z akumulatorem, bezprzewodowe na baterie i golarki przewodowe. Najbardziej praktycznym wyborem jest wybór golarki bezprzewodowej z zasilaniem akumulatorowym, ponieważ w przypadku wyczerpania akumulatora, można ją bez problemu podłączyć do gniazdka i kontynuować golenie. Zwróć także uwagę na żywotność baterii i czas ładowania. Normalnie sesja golenia trwa ok. 30 minut i zwyczajny akumulator poradzi sobie z tym bez żadnego problemu. Ładowanie w przypadku zasilania akumulatorowego, ładowanie może potrwać nawet kilka godzin, jeśli zależy Ci na ciągłej pracy bezprzewodowej, baterie pozwolą Ci na zachowanie ciągłości pracy dzięki szybkiej wymianie. Nie każdy jednak potrzebuje funkcjonalność bezprzewodową, jeśli posiadasz gniazdko blisko miejsca, gdzie będziesz się golić, wybór golarki przewodowej będzie wystarczający.
  • Czy golenie golarką damską elektryczną jest wygodne i komfortowe? Wybierając maszynkę do golenia, musisz mieć świadomość, że będziesz jej często używać. Dlatego zwróć uwagę na to, jak urządzenie leży w dłoni i jak dobrze układa się na skórze. Na rynku dostępne są modele z folią dostosowująca się do kształtu ciała – takie modele będą świetne do codziennego użytku, ponieważ skracają proces golenia. Dobre są również golarki mające ruchomą głowicę – one również dopasowują się do kształtu ciała.
  • Czy golarki elektryczne damskie są wodoodporne? Kolejnym ważnym parametrem decydującym o wyborze golarki jest jej wodoszczelność. Urządzenie z certyfikatem wodoodporności będzie znacznie łatwiejsze i szybsze w użyciu, ponieważ można z niego korzystać na sucho niż podczas kąpieli. Warto jednak wspomnieć, że większość dzisiejszych golarek elektrycznych jest zaprojektowana do użytku na mokro i sucho. Dzięki temu golenie może odbywać się w każdych warunkach, to co jest bardzo wygodną opcją.

 

Jak się golić za pomocą damskiej golarki elektrycznej?

 

Maszynka do golenia damska elektryczna, jak się golić? Kupując nową golarkę, zawsze przed pierwszym użyciem urządzenia należy zapoznać się z zawartością instrukcji obsługi. Pozwoli Ci to korzystać przez długi czas z urządzenia bez żadnych problemów i cieszyć się gładką skórą.

Przedstawimy Ci kilka dodatkowych wskazówek dotyczących usuwania zbędnego owłosienia. Jest to krótka lista czynności, które należy wykonać przed goleniem, w trakcie oraz na końcu tej czynności, dla zachowania odpowiedniego komfortu golenia. Na początku podejmij decyzję, który rodzaj golenia odpowiada Ci bardziej, na mokro, czy na sucho. Goląc się na sucho, pamiętaj, żeby nie nakładać na powierzchnię skóry żadnych kosmetyków ułatwiających golenie.

Następnie przed każdym goleniem sprawdź poziom naładowania akumulatora, wiele z golarek posiada wskaźnik LED, dzięki któremu widzisz stan naładowania. Warto mieć świadomość, że golarka z mniejszym poziomem naładowania akumulatora będzie mniej wydajna od golarki w pełni naładowanej lub podłączonej do źródła zasilania. Proces golenia jest bardzo prosty, wystarczy delikatnie naciągnąć skórę i przesuwać golarkę w kierunku przeciwnym do kierunku, w którym rośnie włos. Jeżeli jednak Twoja skóra jest nadwrażliwa i ma skłonności do podrażnień, unikaj golenia w kierunku przeciwnym. Staraj się również zgolić wszystkie włoski jednym pociągnięciem golarki. Unikniesz w ten sposób ewentualnych podrażnień.

Pamiętaj również, że jeśli posiadasz dłuższe owłosienie, lepiej je wcześniej skrócić, aby ułatwić gładkie golenie. Po zakończeniu procesu golenia wystarczy wyczyścić maszynkę elektryczną z włosów i naskórka lub ewentualnie opłukać ją pod bieżącą wodą. Wielu producentów dołącza do akcesoriów szczoteczkę bądź pędzelek do czyszczenia. Oprócz dbania o urządzenie nie zapomnij również nawilżyć swojej skóry, regularnie nawilżona pozwala na zachowanie lepszego poślizgu maszynki przy każdym następnym goleniu, a na dodatek zadbana skóra, wygląda znacznie lepiej.

 

Co powinna posiadać dobra golarka damska?

 

Jakie cechy ma dobra golarka damska? Każdemu zależy by golarka była dobra i służyła przez długi czas. Prawdopodobnie Twoje podejście jest podobne. W sieci można znaleźć wiele opisów funkcji golarek elektrycznych, jednak warto wziąć pod uwagę wypowiedzi kobiet, które użytkowały dany model golarki. Analizując opinie popularnych golarek, można wywnioskować, że dobra golarka damska powinna mieć następujące cechy:

  • Poręczna golarka damska do miejsc intymnych — Wiele kobiet ceni sobie fakt, że mogą cieszyć się gładkim ciałem zarówno w domu, jak i poza domem, na wyjazdach. Dlatego najlepszą maszynką elektryczną do golenia jest taka, którą można zabrać do torebki i skorzystać z niej w dowolnym momencie i miejscu.

 

  • Zasilanie bezprzewodowe oraz wodoszczelność — Golarki bezprzewodowe pozwalają nie tylko na użytkowanie ich pod prysznicem, ale również w każdym innym miejscu, w którym nie ma gniazdka. Dodatkowo zaletą takich golarek jest wodoszczelność, która umożliwia korzystanie z nich pod prysznicem. Bardzo łatwo można je też wyczyścić – wystarczy bieżąca woda. Golarka damska Braun jest świetnym rozwiązaniem w tym przypadku, ponieważ bardzo dobrze łączy oba zadania.

 

  • Golarka i trymer w jednym — Golarka i trymer w jednym urządzeniu jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla kobiet, które cenią sobie wygodę. Dla wielu pań wystarczające jest tylko przycięcie włosków lub możliwość wykorzystania golarki zarówno na twarzy, jak i na nogach. Obecnie dostępnych jest sporo modeli, które łączą w sobie działanie golarki i trymera, więc bez problemu każda kobieta znajdzie odpowiednie urządzenie dla siebie.

 

Jak działa damska golarka?

 

Golarki elektryczne wykorzystują elastyczność skóry, podczas golenia włoski są lekko wysuwane i przez to wyłapywane przez głowicę golarki. Właśnie dzięki temu skóra jest bardzo gładka i nie znajdziesz na niej zacięć oraz podrażnień. Podczas używania golarki włoski nie są wyrywane tak, jak w przypadku depilatorów. Cały proces golenia jest bezbolesny, co znacznie podnosi komfort zarówno depilacji, jak i użytkowania urządzenia. Elektryczne golarki dostępne są w dwóch różnych systemach golących. Pierwszy to system głowicowy, który najczęściej wykorzystywany jest w golarkach męskich używanych do twarzy. Elementem tnącym są w przypadku blaszki, które w golarkach głowicowych są nieco grubsze niż te w foliowych. Wartym zauważenia jest fakt, że tego typu golarki przycinają włos na samej powierzchni skóry. Główną zaletą tych maszynek jest ich szybkość oraz możliwości radzenia sobie z zarostem rosnącym z różnych stron. Drugi system tnący to system foliowy i to właśnie on jest używany w większości damskich golarek elektrycznych. Elementem stosowanym w tych maszynkach jest folia goląca wykonana z metalu, zwieńczona niewielkimi otworami. W golarkach foliowych umieszczona jest blaszka oddzielająca skórę od ostrza. Wyłapuje ona większość włosków rosnących w jednym kierunku, dlatego ruchy należy wykonywać pod różnymi kątami.

 

Trymer czy golarka, co wybrać?

Co będzie lepszym wyborem, golarka czy trymer? Czym lepiej się golić? Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

 

 

  • Rozwiązanie uniwersalne — Większość damskich trymerów, które są dostępne na rynku, wyposażone są w podstawę urządzenia wraz z wymiennymi głowicami o różnych wielkościach. Oczywiście nakładki można indywidualnie dopasować i samodzielnie je zmieniać. Dzięki takim urządzeniom można usunąć bądź skrócić włoski w szybki sposób, bez potrzeby zakupu różnych urządzeń. Jednak problemem może być kształt urządzenia, ponieważ nie jest on tak samo uniwersalny, jak głowice.
  • Czym golić okolice bikini? - Skóra, która znajduje się w okolicach bikini, jest wrażliwsza niż pozostałe partie ciała. Dlatego depilatory są niewskazane w usuwaniu owłosienia z tych właśnie stref. Trymer do bikini pozwoli Ci delikatnie i bez ingerencji w ciało usunąć zbędne owłosienie. Dodatkowo możesz ustawić długość, na którą chcesz przyciąć zarost. Sam trymer do okolic bikini różni się od zwykłych trymerów budową, jest on skonstruowany w sposób ułatwiający dotarcie do wszystkich miejsc.
  • Co do golenia twarzy? - Zmagasz się z niechcianym meszkiem na twarzy lub chcesz szybko i bezboleśnie wyregulować brwi? Trymer do twarzy będzie świetnym wyborem. Niewielkich rozmiarów urządzenie poradzi sobie z każdą partią twarzy, nieważne czy jest to tzw. wąsik, czy też chęć skrócenia nieokiełznanych włosków przy linii czoła.

 

 

 

Braun Silk-Epil LS5560

icon-menuGolarka damska z dwustopniową regulacją prędkości z zasilaniem akumulatorowym. Jedno ładowanie bez problemu wystarcza na sesję golenia, dodatkowo w każdej chwili, w razie potrzeby możesz podłączyć golarkę do zasilania aby kontynuować golenie na pełnej mocy urządzenia.

 

Braun Silk-Epil LS5160

icon-menu Golarka służąca do pozbywania się włosków z całego ciała. Urządzenie zasilanie jest bateriami, przez co nie musisz się przejmować ładowaniem, a nadal możesz cieszyć się wygodą bezprzewodowej pracy. Konstrukcja jest wodoodporna co umożliwia pracę na mokro.

 

Wahl 9865-116

icon-menuTrymer idealnie sprawdzający się w trudniej dostępnych miejsach, precyzyjnie przycina włosy nie pozostawiając niedoskonałości. Wielkość ostrzy pozwala na wycinanie kształtów, lub całkowite usuwanie włosów.