Co to jest saturator? Jak saturator działa? Jaki saturator wybrać?

 

Co to jest saturator?

Saturator to urządzenie służące do gazowania wody. Pierwsze z saturatorów, które powstały wiele lat temu przypominały wyglądem duże wózki. W dzisiejszych czasach jednak ich wygląd znacząco się zmienił, niektóre upodobniły się do butelek, inne do syfonów bitej śmietany, a najpopularniejsze modele wyglądają jak ekspres do kawy. Zajmują one bardzo mało miejsca i ich obsługa jest niezwykle prosta, dlatego każdy z nas może pozwolić sobie na posiadanie takiego sprzętu w domu.

 

Jak używać saturatorów?

Mechanizm gazowania wody opiera się na butlach napełnionych dwutlenkiem węgla. To właśnie ten gaz CO2 odpowiada za pojawienie się bąbelków. Cały proces jest bardzo szybki, wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a czysta, zwykła woda w mgnieniu oka zamieni się w orzeźwiającą wodę gazowaną. Dodatkowo z pomocą koncentratów smakowych można uzyskać nie tylko gazowaną wodę, ale również wszelkiego rodzaju napoje takie jak: pepsi, Miranda, 7up czy Lipton Ice Tea. Własny saturator ogranicza wydatki na kupowanie butelek wody lub napoi smakowych. Jego użycie przekłada się bezpośrednio na oszczędności finansowe, jak również na ograniczenie zużycia plastiku i generowaniu zbędnych odpadów szkodzących naszej planecie.

 

Jaki saturator wybrać?

Wybór saturatora to dla każdego z nas kwestia indywidualna, każdy zwróci uwagę na coś innego, dlatego najlepiej wybierać go na podstawie własnych potrzeb i wymagań. Jest kilka kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

 

● Wielkość saturatora — każdy z nas w swojej kuchni ma ograniczoną ilość miejsca, niektórzy posiadają go mniej, niektórzy więcej. Dla osób z bardzo ograniczoną przestrzenią, ciekawą propozycją będą saturatory o budowie kompaktowej, bez dodatkowych gadżetów i butelek. Dodatkową zaletą takiego saturatora będzie jego waga i fakt, że można go w każdej chwili schować w dowolne miejsce. Osoby, które posiadają wolnej przestrzeni na kuchennym blacie trochę więcej, interesującą propozycją będą saturatory z większą ilością butelek i zawartym bogatszym wyposażeniem.

 

● Wydajność saturatora — wydajność to parametr, który określa to, ile litrów wody może przygotować w formie gazowanej przy użyciu jednego naboju/butli z dwutlenkiem węgla. Wartości te oscylują w granicach od 20 do 60 litrów.

 

● Rodzaj nabojów saturatora — bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę, są naboje służące do przechowywania gazu. Zwróć uwagę na dostępność danego butli do wybranego modelu — tutaj znajdziesz łatwo dostępne napełnianie najpopularniejszego naboju.

 

● Wykonanie saturatora — najbardziej z oczywistych parametrów, o którym każdy z nas myśli przy wyborze wszystkich urządzeń. Żywotność saturatora najlepiej ocenić kierując swoją uwagę na popularne marki takie jak: SodaStream czy SpinelSoda, dzięki temu wybierzemy produkt sprawdzony przez tysiące użytkowników.

 

● Wygląd saturatora — ta kwestia jest bardzo indywidualna, kieruj się wyłącznie swoimi odczuciami i dopasuj do swojej kuchni, aktualnie na rynku saturatory są bardzo zróżnicowane, co zapewnia duży wybór.


 

Dlaczego warto kupić saturator do wody gazowanej?

Wyżej przedstawione informacje pokazują najważniejsze cechy saturatorów, na które należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Teraz skupimy się na tym dlaczego warto go kupić i jakie korzyści płyną z posiadania tego urządzenia.

 

● Łatwy dostęp do wody gazowanej — wystarczy wypełnić butelkę wodą i wcisnąć przycisk, by uzyskać wodę gazowaną. Nie musisz już specjalnie wychodzić do sklepu gdy najdzie Cię ochota na gazowany napój, a co za tym idzie, nie ma potrzeby wydawania dodatkowej sumy pieniędzy na napoje butelkowane.

 

● Oszczędności finansowe — nawiązując do kupowania wody butelkowanej — teraz nie musisz tego robić! Biorąc pod uwagę inflację oraz ciągłe wzrosty cen różnych produktów, w tym wody butelkowanej zaoszczędzisz dzięki saturatorowi dużą sumę pieniędzy.

 

● Zadbaj o środowisko — nie kupując wody butelkowanej w sklepie, nie tylko dbasz o swoją kondycję finansową, ale również o zdrowie całego środowiska. Produkujesz o wiele mniej odpadów plastikowych, a także ograniczasz przyjmowany mikro plastik, przez Twoje komórki w organizmie co ma pozytywny wpływ na zdrowie.

 

● Dowolność w przygotowaniu napoju — w przypadku napojów butelkowanych nie masz wpływu na poziom nasycenia dwutlenkiem węgla i intensywność smaku. Saturator oddaje pełną kontrolę w Twoje ręce. Zagazuj napój w dowolnym stopniu i nadaj smak syropem, dodając go mniej lub więcej w zależności od preferencji.

 

● Łatwy dostęp do wody — nie musisz się martwić, że zabraknie Ci twojego ulubionego napoju, woda z kranu w połączeniu z dzbankiem filtrującym daje Ci nieograniczone możliwości.

 

 

Polecane modele saturatorów

SpinelSoda BubbleON

icon-menu Stylowy i elegancki saturator od SpinelSoda do wody gazowanej, uniwersalny design sprawia, że wpasuje się on do każdej kuchni. Główną zaletą jest najwyższy poziom nasycenia wody gazem. Dodatkowo cechuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Niezwykle wytrzymały, w niskiej cenie, z łatwo dostępnymi butlami oraz ich nabiciem.

 

 

SodaStream Spirit

icon-menu Klasyczny i najpopularniejszy saturator od SodaStream, największą zaletą tego urządzenia jest prostota. Wystarczy włożyć butelkę z wodą i nacisnąć przycisk, by cieszyć się świeżym, gazowanym napojem.

 

 

SodaStream Crystal 2.0

icon-menu Bardziej zaawansowany przedstawiciel SodaStream, posiada w swoim zestawie dwie szklane karafki nadające mu eleganckiego charakteru. Propozycja dla osób ceniących dobry styl i jakość wykonania na najwyższym poziomie.
 
 
 
 

Butelki do saturatorów

Do nieodłącznych elementów wyposażenia saturatorów należą butelki. Przy zakupie saturatora klient może liczyć na jedną lub dwie w zestawie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dokupić kolejne. Każda z butelek posiada datę przydatności, która określa czy butelka nadal nadaje się do gazowania w niej wody, gdy mija podana data, butelkę należy używać tylko i wyłącznie jako bidon na napoje niegazowane. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Oczywiście na kompatybilność, czyli zgodność z posiadanym saturatorem. Na rynku znaleźć można zarówno modele dedykowane, jak i uniwersalne, pasujące do większości urządzeń znanych marek. Warto posiadać więcej niż jedną butelkę na wypadek gdyby przez naszą nieuwagę coś stało się z jedną z nich, wtedy nadal możemy korzystać z tej, która pozostanie nienaruszona. Wszystko po to, by mieć dostęp do świeżej, gazowanej wody także w podróży.

 

Polecane modele butelek do saturatorów

SpinelSoda 1 litr

icon-menu Prosta butelka marki SpinelSoda, świetny stosunek jakość cena, klasyczny, estetyczny design pasujący do każdego wystroju kuchni oraz stroju gdy wychodzimy na miasto.

 

 

SodaStream Classic

icon-menu Klasyczna butelka SodaStream, dla ludzi, którzy cenią stonowane i jasne kolory. Butelka posłuży przez długi czas, pasuje do saturatorów SodaStream.

 

 

SodaStream Fuse Neon Blue

icon-menu Kolejna butelka od SodaStream, tym razem bardziej rzucająca się w oczy przez jej neonowe wykończenie. Funkcjonalnie nie różni się od poprzednika, ale trzeba jej przyznać świetny design.