Facebook Pixel
Szczoteczki

Szczoteczki

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Szczoteczki do zębów

Wybór szczoteczki do zębów może być zaskakująco trudny – szczoteczki elektryczne dzielą się przecież na szczoteczki soniczne i rotacyjne. Dodatkowo różni producenci wykorzystują różne rozwiązania.

 

A przecież u podstaw szczoteczka do zębów ma… myć zęby. Dzięki nim możemy dbać o higienę jamy ustnej, świeży oddech i śnieżnobiały uśmiech. Oczywiście pod warunkiem, że zęby myjemy poprawnie. Niedomywanie zwiększa ryzyko tworzenia się ognisk bakterii wpływających na stan zębów, przez co naraża nas na częste wizyty u dentysty.

Szczoteczki elektryczne – świeży oddech przez cały dzień

Aby uniknąć częstych i kosztownych wizyt u stomatologa warto zaopatrzyć się w dobrej jakości, elektryczną szczoteczkę do zębów, która zadba o prawidłową technikę mycia zębów i sprawi, że dbanie o higienę jamy ustnej będzie łatwe i przyjemne.

 

Dzięki dodatkowym funkcjom i trybom, w które wyposażone są nowoczesne szczoteczki elektryczne, nasze zęby pozostaną białe i zdrowe.

Szczoteczka soniczna, rotacyjna, a może manualna? Rodzaje szczoteczek

Na rynku szczoteczek do zębów rozróżnia się trzy rodzaje szczoteczek, w zależności od sposobu działania i faktu czy są zasilane elektrycznie, czy też nie. Podstawowym i zarazem najstarszym rodzajem szczoteczki do zębów jest szczoteczka manualna, którą myjemy zęby, wykonując wszystkie ruchy samodzielnie.

 

Oprócz niej są również szczoteczki zasilane bateriami lub akumulatorami, które ogólnie nazywamy szczoteczkami elektrycznymi. Tego typu szczoteczki dzielą się na kilka kategorii:

 

  • rotacyjne lub oscylacyjne,
  • soniczne.

Szczoteczka elektryczna – sposób działania

Szczoteczki elektryczne, to nazwa stosowana nawiązując do szczoteczek rotacyjnych i oscylacyjnych i choć szczoteczki soniczne to również podkategoria szczoteczek elektrycznych, utarło się, że to właśnie szczoteczki z obrotową główką są tymi właściwymi – elektrycznymi.

 

Cała tajemnica działania szczoteczek elektrycznych polega na tym, że dzięki zasilaniu z akumulatora okrągła główka szczoteczki wprawiana jest w ruch obrotowy lub oscylacyjny, wykonując od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ruchów obrotowych na minutę (nawet do 45 000 obrotów w szczoteczce Oral-B Pro 3 3900 Black Edtion).

 

Dzięki temu nylonowe włoski szczoteczki docierają do najgłębszych zakamarków jamy ustnej i znacznie skuteczniej czyszczą zęby z płytki nazębnej, resztek jedzenia, przebarwień i kamienia nazębnego.

Szczoteczka soniczna – pozytywne wibracje

Szczoteczki soniczne, podobnie jak rotacyjne i oscylacyjne korzystają z zasilania akumulatorowego, ale proces mycia zębów odbywa się nie za sprawą obrotowej, a wibrującej końcówki szczoteczki. Silniczek znajdujący się w szczoteczce generuje ultradźwięki, które wprawiają główkę szczoteczki w wibrację, dzięki której granulki pasty do zębów rozbijają zanieczyszczenia znajdujące się na zębach.

 

Duża częstotliwość wibracji, nawet do 80 000 ruchów na minutę (Oral-B Pulsonic Slim 2000 wykonuje ich aż 78 000) powoduje, że płytka nazębna, kamień i resztki jedzenia są skutecznie usuwane z powierzchni zębów.

 

Działanie szczoteczek sonicznych jest delikatniejsze niż w przypadku szczoteczek rotacyjnych, przez co są bardziej polecane dla osób z nadwrażliwością dziąseł lub zębów.

Zaawansowana technologia w szczoteczkach do zębów

Nowoczesne szczoteczki do zębów korzystają z coraz bardziej zaawansowanych zdobyczy techniki. Oferują duże możliwości dbania o jamę ustną dzięki zastosowaniu specjalnego timera, różnych trybów działania, czy nawet łączności bezprzewodowej. Topowe marki prowadzą też rozwój nad zupełnie nowymi metodami czyszczenia tak jak szczoteczki pulsacyjno-rotacyjne Oral-B serii iO.

Timer

Wbudowany w większość szczoteczek elektrycznych timer odlicza zalecany przez dentystów czas mycia (2 minuty), a dzięki wibracyjnym sygnałom co 30 sekund pomaga równomiernie zadbać o każdą strefę.

Dodatkowe tryby pracy

Dodatkowe tryby pracy szczoteczki pozwalają między innymi zadbać o stan dziąseł, ułatwiają przywrócenie zębom ich naturalnej białej barwy, czy też pozwalają poprawić stan dziąseł.

Łączność Bluetooth oraz aplikacja

Najwyższe modele posiadają również wbudowany moduł Bluetooth, który w połączeniu ze specjalną aplikacją pozwala nam regularnie monitorować i sprawdzać postępy w dbaniu o stan naszych zębów. Rozbudowana aplikacja pomaga poprawić technikę mycia zębów, przypomina o regularnym myciu i podpowiada jak dotrzeć w najtrudniej dostępne miejsca jamy ustnej, aby mycie zębów było jeszcze skuteczniejsze.

Oral-B iO – nowy sposób czyszczenia

Marka Oral-B opracowała nowy sposób czyszczenia zębów przez szczoteczki elektryczne. Szczoteczki Oral-B iO Series, np. Oral-B iO Series 9N korzystają z nowego modelu czyszczenia 3D, czyli w trzech wymiarach. Główka pracuje nie tylko rotacyjnie, ale też pulsacyjnie, a dzięki wbudowanym sensorom nacisku szczoteczka dba również o to, aby nie szczotkować zębów za mocno, dbając o szkliwo i dziąsła. Na podstawie badań Oral-B szczoteczki serii iO czyszczą nawet o 48% skuteczniej niż typowe szczoteczki soniczne.

Korzyści z używania szczoteczki elektrycznej

Korzystanie ze szczoteczek elektrycznych to łatwy i przyjemny sposób na dbanie o higienę jamy ustnej. Badania dowodzą, że skuteczność czyszczenia zębów za pomocą szczoteczek elektrycznych, w tym sonicznych i rotacyjnych jest znacznie większa niż w przypadku korzystania z tradycyjnej szczoteczki manualnej.

 

Włókna szczoteczek elektrycznych docierają w najgłębsze zakamarki między zębami, czyszcząc je z płytki nazębnej, kamienia oraz resztek jedzenia, skuteczniej usuwają przebarwienia po kawie czy jedzeniu, są łagodne dla dziąseł i szkliwa. Dzięki pojemnym akumulatorom szczoteczki elektryczne mogą działać bez konieczności ładowania nawet do dwóch tygodni. Za sprawą wbudowanych funkcji dbają o dobry stan nie tylko zębów, ale również np. dziąseł.

Wyższy poziom higieny zębów

Dbanie o zęby to przede wszystkim porządna szczoteczka do zębów, ale jeśli chcesz wynieść higienę jamy ustnej na wyższy poziom, powinieneś regularnie korzystać również z nici dentystycznej, czy irygatora oraz pamiętać o regularnej wymianie główki szczoteczki, tak aby jej sprawność i skuteczność była na najwyższym poziomie.

 

W ofercie Esiteo.pl znajdziesz zarówno wysokiej jakości szczoteczki elektryczne, a także irygatory, nici dentystyczne oraz inne akcesoria, które pomogą ci zadbać o zdrowe, jak i piękne zęby, a także świeży oddech.