Facebook Pixel
Ostrza do golarek

Ostrza do golarek

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Ostrza do golarek

Bez względu na typ golarki męskiej, z czasem ostrza będą wymagały wymiany. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak często golarka jest używana, oraz jakiego typu to urządzenie.

 

Golarki dzieli się na golarki foliowe, w których blok ostrzy schowany jest za drobną siateczką (folią), oraz golarki rotacyjne, których działanie przypomina działanie kosiarek do trawy. Na rynku dostępne są jeszcze coraz popularniejsze, bardzo wygodne w użyciu golarki Philips OneBlade.

Ostrza do golarek foliowych

Ostrza w golarkach foliowych umieszczone są na bloku i zakryte są drobną siatką (folią). Wymiana bloku zależy od tego, jak często używana jest golarka. Najpopularniejszy producent golarek foliowych, Braun, zaleca wymianę co maksimum 18. miesięcy. W tym czasie, zakładając regularne golenie, golarka ścina 6 mln włosów!

 

Przegapienie momentu wymiany kasety w golarce foliowej może oznaczać podrażnienia skóry i zacięcia. Blok ostrzy dobiera się do modelu golarki, a ceny wahają się od kilkudziesięciu do ponad 100 zł. 

Ostrza do golarek rotacyjnych

Przewagą golarek rotacyjnych (głowicowych) na pewno jest fakt, że dużo lepiej radzą sobie z różnymi płaszczyznami i nierównomiernie rosnącym zarostem. Golarki rotacyjne posiadają wymienne ostrza, ukryte w głowicach golarki. Ostrza tego typu także należy wymieniać w zależności o wybranego modelu i sposobu użytkowania.

 

Dla przykładu Philips w golarkach serii 9000 z trójgłowicowym mechanizmem golenia sugeruje wymianę ostrzy co 2 lata.

Ostrza do golarki Philips OneBlade

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są golarki Philips OneBlade, przypominające nieco jednorazowe maszynki do golenia. Dwa poruszające się z prędkością nawet 200 ruchów na sekundę ostrza, ukryte za ochronną powierzchnią, golą w sposób podobny do golarek foliowych – blisko skóry i precyzyjnie. Różnicą będzie fakt, że dzięki nakładkom golarki OneBlade mogą służyć także jako trymery.

 

Ostrza do golarek Philips OneBlade wymienia się wedle zużycia, które można ocenić dzięki zintegrowanemu z ostrzem wskaźnikowi. W opinii użytkowników ostrze powinno wystarczyć na 3-4 miesiące użytkowania.

Które ostrze dla ciebie?

Bez względu na typ golarki, od czasu do czasu należy w niej wymienić ostrza. Interwał wymiany będzie oczywiście zależny od urządzenia i tego, jak często je używasz.

 

Jeśli szukasz ostrzy do golarek, to w sklepie Esiteo.pl znajdziesz ich pod dostatkiem – do popularnych golarek foliowych Braun, rotacyjnych Philips oraz golarek OneBlade.