Słyszałeś już, że SodaStream pozwala w prosty i szybki sposób przygotować wodę gazowaną w domu. Interesuje Cię takie urządzenie do gazowania wody, ze względu na oszczędność i ekologię. Wolisz kupić 1 butelkę do saturatora SodaStream (wielokrotnego użytku), zamiast 1000 jednorazowych. I słusznie. Jednak nie bardzo wiesz jak działa SodaStream. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy prostą instrukcję, która pokaże Ci jak uruchomić urządzenie, jak włożyć nabój, a także jak umyć butelki.

SodaStream - jak działa?

SodaStream nie posiada kabli, nie wymaga podłączenia do prądu. Możesz postawić urządzenie w każdym miejscu lub zabrać ze sobą np. do znajomych na domówkę.

Do przygotowania wody gazowanej będziesz potrzebował:

 1. SodaStream, czyli urządzenie do gazowania wody.
 2. Cylinder, czyli inaczej nabój z gazem CO2.
 3. Butelkę plastikową lub szklaną (wielokrotnego użytku).
 4.  

  Wszystkie te elementy kupujesz w zestawie. Każda butla CO2 może wyprodukować od 60 do 80 litrów wody gazowanej. Normalnie taka objętość mieściłaby się w około 40 butelkach 1,5-litrowych ze sklepu. Butla przy standardowym użytkowaniu wystarczy na ok. 2 miesiące nabijania wody gazem. Masz możliwość dokupienia zarówno butli, jak i butelek do SodaStream. Gdy gaz się skończy, możesz wymienić butlę na pełną, w wybranym punkcie obsługi.

  SodaStream - jak uruchomić. Instrukcja w kilku prostych krokach

  KROK 1
  Napełnij butelkę SodaStream zimną wodą (prosto z kranu lub przefiltrowaną, wg uznania). Uwaga! Tylko wodę zimną.

  KROK 2
  Włóż nabój CO2 z tyłu, od spodu saturatora. Przełóż butlę od spodu przez specjalny otwór, przygotowany przez producenta.

  KROK 3
  Wkręć lub wepnij butelkę w otwór dyfuzora, a następnie mocno dokręć – tak, żeby gaz nie uciekał. Między dnem butelki a podstawą syfonu musi być widoczna niewielka przestrzeń.

  KROK 4
  Naciśnij przycisk umieszczony na górze obudowy. Im więcej razy się go naciśnie, tym bardziej gazowana będzie woda.

  • 1-3 przyciśnięcia, trwające ok. 2 sekund – woda lekko gazowana;
  • 3-4 głośne przyciśnięcia, trwające ok. 2 sekund - woda średnio gazowana;
  • 5 przyciśnięć, trwających ok. 2 sekund – mocny gaz.

  KROK 5

  Odkręć lub odepnij butelkę i wyjmij ją z urządzenia.

  Do wody gazowanej możesz dodać owoce, przyprawy, sok lub syrop SodaStream. W ten sposób zaoszczędzisz na kolorowych napojach gazowanych i unikniesz nadmiaru cukru. Możesz także kupić syrop bez cukru SodaStream.

  Zapamiętaj! Gazujesz tylko wodę. Wszelkie soki, nektary, a więc napoje, które nie są wodą - nie gazujesz. Jeśli chcesz uzyskać smakową wodę gazowaną, dodaj specjalne syropy po nagazowaniu wody.

  SodaStream - jak wymienić nabój

  Nabój w końcu trzeba będzie wymienić. Kiedy to zrobić? Jeśli po uruchomieniu SodaStream w wodzie nie ma bąbelków, nawet jeśli ponownie naciśniesz przycisk. Zamiast syczenia słyszysz odgłos dmuchania, to znak, że trzeba wymienić nabój do saturatora. Jak to zrobić? Postępuj wg poniższej instrukcji:

  1. Postaw saturator na płaskiej powierzchni i zdejmij tylną obudowę.
  2. Odczep plastikowe zabezpieczenie z butli, a następnie włóż ją do otworu na spodzie i mocno przykręć w miejscu pod przyciskiem gazowania. Na koniec dociśnij. Nie używaj narzędzi. Czynność wykonaj ręcznie.
  3. Załóż tylną obudowę (usłyszysz kliknięcie).

   Gotowe, do dzieła!

   SodaStream instrukcja

  Jak myć butelki SodaStream

  Należy sprawdzić, czy butelki SodaStream mają informacje o pielęgnacji i czy można je myć w zmywarce. Gdy butelka posiada na opakowaniu specjalne oznaczenie, wówczas możesz ją myć w zmywarce.
  Gdy nie ma takiego oznaczenia, należy ją umyć ręcznie (możesz użyć łagodnego płynu do mycia naczyń).

  SodaStream - gdzie kupić

  SodaStream dostępna jest w wielu sklepach internetowych, również u nas. Mamy bardzo dobre ceny i szybką dostawę. Soda Stream kupisz już od 200 złotych. Cena uzależniona jest od producenta, rodzaju modelu, pojemności, materiału wykonania. Naboje CO2 są kompatybilne z saturatorami. Dostępne butelki plastikowe lub szklane. Możesz kupić także osobno naboje CO2, butelki, akcesoria do SodaStream oraz syropy w przeróżnych smakach: od limonki po kultową colę czy pepsi.

  Sprawdź cenę saturatorów https://esiteo.pl/male-agd-do-domu/saturatory.html
  Poznaj smaki syropów https://esiteo.pl/male-agd-do-domu/syropy-do-saturatorow.html
  Sprawdź dostępne butelki i napoje CO2 https://esiteo.pl/male-agd-do-domu/butle-do-saturatorow.html


  Sodastream oferta sklep


  Już wiesz, że korzystanie z SodaStream jest proste. Każdy może poradzić sobie z przygotowaniem wody gazowanej. Ty też. Zatem śmiało! Życzymy bąbelkowych wrażeń.