Facebook Pixel
Saturatory

Saturatory

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Saturator do wody

Saturator do wody to nic innego jak sprzęt służący do gazowania wody. Wiele lat temu saturatory do wody gazowanej przypominały duże wózki, obecnie jednak ich rozmiary się zmniejszyły i saturator spokojnie można postawić na kuchennym blacie.

 

W zależności od modelu upodobniły się do butelek, syfonów do bitej śmietany, a także ekspresów do kawy. Dzięki temu zajmują znacznie mniej miejsca i są łatwiejsze w obsłudze. Saturator do wody może mieć każdy w swoim domu.

 

Największe zalety saturatorów do wody gazowanej:

  • niewielkie wymiary,
  • łatwa obsługa,
  • szeroka dostępność,
  • spore zróżnicowane pod względem technicznym,
  • niskie ceny.

 

Saturator do wody – jak działa i czy warto używać?

Skoro wiadomo już, o jakim urządzeniu jest mowa, warto jeszcze pokrótce wyjaśnić, w jaki sposób dochodzi do gazowania wody. Wszystko to jest możliwe za sprawą nabojów do saturatorów, zawierających dwutlenek węgla

 

Proces gazowania wody w saturatorze trwa krótko – najczęściej wystarczy przycisnąć jeden guzik. Jest to świetny sposób na przygotowanie nie tylko czystej wody, ale też wielu gazowanych napojów, z użyciem syropów do saturatorów bądź koncentratów.

 

Własny saturator pozwala znacząco ograniczyć liczbę kupowanych butelek wody i innych napojów. Jego użycie przekłada się więc na spore oszczędności finansowe, jak również na ograniczenie zużycia plastiku. To kolejne powody, dla których warto zastanowić się nad zakupem.

Jaki saturator do wody gazowanej wybrać?

Wpływ na skuteczność oraz wygodę obsług ma oczywiście sposób wykonania sprzętu. Z tego powodu najlepiej dobierać go na podstawie własnych wymagań i potrzeb. Pomocna okaże się w tym dokładna analiza modeli dostępnych w sprzedaży. Poniżej przedstawiamy kwestie, na które należy zwrócić szczególną uwagę:

Rodzaj saturatora

Podział saturatorów zwykle dotyczy dwóch kategorii urządzeń. W pierwszej znajdą się kompaktowe modele przypominające butelki bądź syfony, w których montuje się wspomniane naboje. Wykonywane są najczęściej z tworzyw sztucznych lub aluminium. Do ich największych zalet należy niewielka waga, a także to, że można umieścić je w lodówce w celu schłodzenia przegotowanej wody.

 

Drugą kategorię tworzą natomiast bardziej rozbudowane saturatory, składające się z nieco masywniejszej obudowy, w której umieszcza się butelki do saturatorów z wodą (szklane lub z tworzyw sztucznych). Pod względem kształtu i sposobu wykonania, są bardzo podobne do prostych ekspresów do kawy. Ich obsługa polega w głównej mierze na naciśnięciu jednego przycisku. Świetnie nadają się do wykorzystania kilku butelek naraz. Sprawdzą się więc w domu, biurze, jak również w lokalu gastronomicznym

 

Wydajność saturatora

Wydajność saturatora liczona jest w litrach wody, które można przy użyciu jednego naboju z dwutlenkiem węgla. Najczęściej wartości te wynoszą od 20 do nawet 50-60 litrów. Łatwo więc policzyć, z jak dużymi oszczędnościami mamy tu do czynienia.

 

Typ nabojów do saturatora

Typ wykorzystywanych nabojów — nawet najlepszy saturator do wody okaże się mało użyteczny, jeśli dostęp do kompatybilnych z nim nabojów będzie utrudniony. Przed zakupem warto sprawdzić ich dostępność, a także upewnić się, jaka jest ich cena. Wszystko po to, aby obsługa sprzętu rzeczywiście okazała się wygodna.

 

Wykonanie saturatora 

Wykonanie saturatora ma ogromny wpływ na jego trwałość, więc najlepiej będzie celować w modele, które nie poddają się łatwo poważniejszym uszkodzeniom czy też zarysowaniom. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy z saturatora do wody korzysta wiele osób każdego dnia. 

 

Wygląd saturatora

Tutaj wszystko zależy od tego, w jakim pomieszczeniu znajdzie się saturator. Popularne w Polsce saturatory SodaStream można dobrać do różnego wystroju kuchni lub biura. Szczególnie że modele dostępne na rynku są pod tym względem mocno zróżnicowane.

 

Saturator z wymiennymi pojemnikami

Przy wyborze saturatora do wody wiele zależy od indywidualnych potrzeb, wymagań, a także sposobu wykorzystania urządzeń. Saturatory w kształcie butelek (czy też syfonów) nie zawierają wymiennych pojemników, dlatego możliwości ich użycia są ograniczone.

 

Pod tym względem znacznie lepiej sprawdzą się więc modele przypominające ekspresy do kawy. Między innymi dlatego, że pozwalają na użycie kilku butelek. Po nasyceniu wody w jednej butelce wystarczy w urządzeniu umieścić kolejną. Z tego powodu saturatory te są uniwersalne – okażą się dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób poszukujących sprawnego, kompaktowego produktu wyłącznie dla siebie, jak i wówczas, gdy z wody gazowanej chcą korzystać też inni.

 

Warto więc postawić na nie w domach, biurach, restauracjach i w wielu innych miejscach. Co najważniejsze ich zakup będą więc inwestycją na bardzo długi czas. Bez względu na to, ile butelek zechcesz w przyszłości dobrać.

 

Butelki do saturatorów wody

Do nieodłącznych elementów wyposażenia bardziej rozbudowanych urządzeń (tych przypominających ekspresy do kawy) należą oczywiście butelki. Przy zakupie takiego saturatora klient może liczyć przeważnie na jeden lub dwie butelki do saturatora w zestawie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żeby dokupić kolejne. Na przykład po to, aby zabezpieczyć się na ewentualne uszkodzenie wykorzystywanych butelek lub żeby umożliwić obsługę sprzętu innym osobom.

 

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność, czyli zgodność z posiadanym saturatorem. Na rynku znaleźć można zarówno modele dedykowane, jak i uniwersalne, pasujące do większości urządzeń znanych marek. Do tego dochodzi również sposób wykonania butelki. W tym przypadku mowa jest o produktach wykonanych z tworzyw sztucznych lub ze szkła. Warto pamiętać, że bez problemu można umieścić je w lodówce lub zabrać ze sobą.

 

Dlaczego warto kupić saturator do wody gazowanej?

Powyższe informacje dają na obraz niezwykle funkcjonalnego i przydatnego sprzętu, którym powinni zainteresować się miłośnicy napojów gazowanych – zarówno zwykłej wody, jak i rozmaitych soków oraz innych mieszanek. Zwłaszcza że obsługa saturatorów zapewnia szereg korzyści, obok których trudno przejść obojętnie. 

Poniżej przedstawiamy ich najważniejsze zalety:

 

  • Krótki czas działania i łatwy dostęp do wody gazowanej. Wystarczy napełnić butelkę wodą, umieścić w urządzeniu i nacisnąć przycisk. Reszta odbywa się w sposób automatyczny, bez zbędnego przedłużania.
  • Oszczędności finansowe. Dzięki saturatorowi do wody kupowanie wody butelkowanej w sklepach przestanie być potrzebne. Biorąc pod uwagę wciąż rosnące ceny wielu produktów, wydaje się to świetny sposób na oszczędności. Zwłaszcza że butelki dołączane do omawianych sprzętów mogą być użytkowane przez bardzo długi czas.
  • Znaczne ograniczenie zużycia plastiku. Skoro więc nie kupujemy wody w sklepie, spada ilość używanego plastiku. Przekłada się to na dwie poważne korzyści. Pierwsza związana jest z ochroną środowiska (im mniej butelek w obiegu, tym lepiej), a druga ze zdrowie. Nie każdy wie, że wraz z wodą butelkowaną do organizmu dostają się niewielkie drobinki plastiku, który następnie odkłada się w organizmie. Ma on bardzo negatywny wpływ na zdrowie,
  • Możliwość przygotowania różnych napojów. Woda gazowana często jest używana jako baza do rozmaitych soków czy też drinków. Saturator ułatwia także użycie dostępnych na rynku koncentratów.
  • Łatwy dostęp do wody. W połączeniu z dzbankiem lub butelką filtrującą, omawiane urządzenia pozwolą korzystać z wody z kranu – świetnie sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również w podróży czy też podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych (na przykład związanych z ćwiczeniami na siłowni).

 

Saturator do wody – warto!

Dobrej jakości saturator do wody to przede wszystkim wygoda użytkowania i trwałość. Saturator to z reguły jednorazowy wydatek, który pozostanie w kuchni lub biurze przez kilka lat. Przed zakupem saturatora warto sprawdzić wygląd, dostępność nabojów do saturatorów i części zamiennych, oraz wygląd butelek.

 

Ceny saturatorów do wody nie powalają z nóg, a bardzo dobrej jakości saturatory marki Spinel można kupić w zestawie z dwoma butelkami już za nieco ponad 300 zł.

 

Jeśli szukasz saturatora, koniecznie sprawdź rozbudowaną ofertę saturatorów, nabojów, butli oraz soków w sklepie Esiteo.pl!