Facebook Pixel
Butelki do saturatorów

Butelki do saturatorów

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

1 element

na stronę
Ustaw kierunek malejący

SodaStream – butelka

Największą przewagą saturatorów do wody gazowanej są oczywiście wielorazowe butelki. Producenci saturatorów dbają o wysoką jakość butelek i ich różne zastosowanie – od eleganckich karafek, po wygodne do przenoszenia butelki plastikowe, w sam raz na siłownię.

 

Rodzaje butelek do saturatorów

Butelki do saturatorów należy podzielić przede wszystkim pod względem materiału, z jakie zostały stworzone. Najczęściej na rynku spotykane są butelki szklane i plastikowe. Takie butelki znajdują się także w ofercie najpopularniejszej marki saturatorów, czyli SodaStream.

Butelki szklane kontra plastikowe

Butelki szklane (karafki) idealnie nadają się do użytku w domu. Łatwo utrzymać ich czystość, gustownie wyglądają i nie mają terminu ważności (plastikowe butelki SodaStream należy wymieniać co cztery lata). Większość szklanych butelek do saturatorów SodaStream można także myć w zmywarce.

 

Z drugiej strony, przewagą butelek plastikowych będzie ich mobilność, niska waga i odporność na upadki. Część z nich także nadaje się do mycia w zmywarce.

 

Czy butelki SodaStream mają datę ważności?

Tak! Plastikowe butelki SodaStream posiadają datę ważności i należy wymieniać je, co cztery lata. Z prostej przyczyny – z czasem plastik traci swoje właściwości i nie nadaje się do użycia pod ciśnieniem.

 

Nie oznacza to, że plastikowa butelka do saturatorów SodaStream, po tym, jak straci ważność, nadaje się tylko do wyrzucenia. Może spokojnie służyć jako wielorazowa butelka w domu, tylko nie można poddawać jej wysokim ciśnieniom, które wytwarzają się podczas gazowania płynu.

 

Butelki szklane (karafki SodaStream) nie mają daty ważności.

 

SodaStream – butelki, najczęściej zadawane pytania

W przypadku butelek do saturatorów najczęściej przewijają się te same pytania, zwłaszcza u osób, które kupują swój pierwszy saturator:

 

Czy butelki do saturatora można myć w zmywarce?

Wybrane butelki do saturatorów można myć w zmywarce, ale tę informację należy sprawdzić przy każdym z produktów. Butelki SodaStream posiadają specjalne oznaczenie na opakowaniu.

 

Jakie rozmiary mają butelki SodaStream?

SodaStream oferuje cztery rozmiary butelek:

 

  • 1 L – plastikowa,
  • 1 L – slim,
  • 0,5 L – plastikowa,
  • 0,8 L – karafka szklana.

 

Czy butelki pasują do wszystkich modeli SodaStream?

Nie, niektóre butelki pasują tylko do wybranych modeli SodaStream (np. szklana karafka nadaje się do modelu Aqua Fizz), a niektóre do większości saturatorów. Należy to sprawdzić przed zakupem.

 

Czy butelki innych marek pasują do SodaStream?

Można kupić uniwersalne butelki lub butelki innych producentów, ale przed zakupem należy sprawdzić, do jakich modeli saturatorów pasują. Najczęściej osoby posiadające jeden saturator (np. saturator do wody marki Spinel), korzystają z dedykowanych do urządzenia butelek.

 

Czy butelkę do saturatora można trzymać w lodówce?

W lodówce – tak. W zamrażarce – nie! Zamarzający płyn zwiększa swoją objętość, co może uszkodzić butelkę.

 

Butelka do saturatora

Butelki do saturatorów można dostać w różnych rozmiarach, kształtach i przeznaczeniu. Warto mieć więcej niż jedną w domu, zwłaszcza jeśli posiada się większą rodzinę. Butelki są wytrzymałe i niedrogie, więc ich zakup jest jednorazowym wydatkiem.

 

W Esiteo.pl możesz kupić gotowe zestawy saturatorów wraz z butelkami, dopasowane do twoich potrzeb!