Wszystko, co musisz wiedzieć o OneBlade

Philips OneBlade to golarka wyposażona w innowacyjną technologię jednego ostrza, którego kształt i konstrukcja umożliwiają golenie, przycinanie oraz stylizację zarostu na twarzy i na całym ciele. W skład serii golarek Philips OneBlade wchodzi kilka modeli z hybrydowym systemem golącym, przeznaczonym do każdego zarostu. Stanowią one prawdziwą rewolucję w dziedzinie męskiego golenia. W artykule zapoznamy Was z budową i zasadą działania golarki hybrydowej, jej modelami i ich wyposażeniem.

 

Jak działa Philips Oneblade?

 

1. JAK DZIAŁA PHILIPS ONEBLADE?

 

Technologia OneBlade - nowy wymiar golenia

 

OneBlade - prostota i ergonomia

Golarki hybrydowe Philips kształtem przypominają popularne jednorazówki. Jeden wygodny uchwyt i jedno ostrze, zupełnie inaczej niż w przypadku golarek elektrycznych foliowych czy rotacyjnych. Prawdziwą różnicę odczujemy, gdy weźmiemy OneBlade do dłoni - brak obszernej obudowy, dobrze widoczna głowica i niewielka waga, a co najważniejsze - ergonomicznie zaprojektowana rękojeść umożliwiają wygodne operowanie urządzeniem z zachowaniem największej precyzji.

 

Dwustronne ostrze OneBlade

Ostrze, od którego wywodzi się nazwa golarki hybrydowej, wielkością zbliżone jest do ostrza wymiennego w "wielorazówkach". To nożyk dwustronny, co w znaczący sposób zwiększa jego efektywność. Maszynka pracuje tak, jakby golenie odbywało się jednocześnie z włosem i pod włos. Docenić to można w miejscach, w których zarost rośnie w różnych kierunkach.

 

System ochrony skóry

Ostrze OneBlade posiada też podwójny system ochrony, który nie tylko zapobiega podrażnieniom skóry, ale również sprawia, że ścinanie włosków odbywa się sprawnie, bez szarpania i klinowania. Jasnozielone ząbki na skrajach ostrza sprawnie kierują zarost pod poruszające się z prędkością 200 cykli na sekundę nożyki. Na ostrzu znajduje się oryginalny, pokryty metalem wzór. Dzięki niemu powierzchnia ostrza jest odczuwalnie gładka. Głowica golarki ślizga się sprawnie po skórze bez rwania i szarpania włosków. Poprawia to nie tylko komfort, ale również szybkość golenia.

 

Ruchoma głowica

Na tym jednak nie kończą się udogodnienia golarek hybrydowych Philips. Nawet ich pierwsze wersje posiadają możliwość płynnego wyginania się głowicy w dół i w górę, co umożliwia dobre dopasowanie ostrza do kształtu twarzy. Rodzina najnowszych golarek OneBlade 360 jest pod tym względem jeszcze doskonalsza - ostrze obracać się może we wszystkie strony, docierając nawet do trudno dostępnych miejsc.

 

OneBlade - golarka nie do golenia na gładko

Za wysoką jakość pracy i udogodnienia trzeba zapłacić pewną cenę - golarka jest skuteczna przy zaroście o długości powyżej 0,5 mm, a więc jeżeli chcielibyście uzyskać pełną gładkość skóry na twarzy, nieco się rozczarujecie. Efektem golenia jest pozostawienie jednodniowego zarostu, którego istnienie można stwierdzić praktycznie dopiero przy dotknięciu twarzy dłonią.

 

Ostrza OneBlade - zalety

Hybrydowe ostrze OneBlade umożliwia golenie, przycinanie oraz stylizację zarostu. Ma swoje zalety, ale i wady. Postaramy się je przedstawić. Na początku omówimy zalety.

 • Goli na sucho i na mokro. Zaletą ostrzy OneBlade jest możliwość golenia na sucho oraz na mokro. Dzięki zastosowaniu cienkiej warstwy osłony nożyk nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą, co zapobiega powstawaniu podrażnień, które często występują na przykład przy goleniu żyletką. Takie rozwiązanie, oprócz tej zalety, ma również pewną wadę, o której wspomnimy w dalszej części tekstu.
 • Idealnie stylizuje kilkudniowy zarost. To, że OneBlade najlepiej daje sobie radę z dłuższym zarostem spowodowane jest małą maksymalną długością trymowania, wynoszącą u podstawowych modeli zaledwie 5 mm, a u bardziej zaawansowanych najwyżej do 10 mm. Ostrza golarek OneBlade są obustronne, a więc posiadają dwie krawędzie tnące. To prawdziwa zaleta jeśli chodzi o stylizację zarostu. Możliwość zarówno golenia, jak i stylizacji zarostu jest jedną z przewag narzędzia Philipsa nad elektrycznymi golarkami. W ich przypadku najczęściej występuje przeciętnej jakości trymer boczny, który przeważnie nie daje sobie rady nawet z prostymi zadaniami. Z kolei golarki hybrydowe OneBlade może nie golą na gładko, ale za ich pomocą bez trudu wyznaczymy ostre krawędzie zarostu na szyi czy policzkach.
 • Doskonale dostosowuje się do kształtu twarzy. Cecha ta wpływa pozytywnie na jakość golenia. Ostrze OneBlade zawdzięcza ją ruchomej głowicy, która dzięki zamontowaniu jej na gumowych nóżkach wygina się w górę i w dół. W serii OneBlade 360 ruch ten został znacznie rozszerzony, ostrze ma możliwość wychylania się w każdym kierunku, dzięki czemu dużo łatwiej można golić trudno dostępne miejsca.
 • Nie wymaga konserwacji. Pozytywną właściwością ostrza hybrydowego jest to, że stosując go możemy zapomnieć o jakiejkolwiek konserwacji. Całkowicie wystarczy oczyszczenie, co można zrobić po prostu przepłukując ostrze strumieniem wody. Żadnego smarowania czy demontażu - idealne rozwiązanie dla ludzi wiecznie spieszących się.

 

Ostrza OneBlade - wady:

 • Brak możliwości golenia na gładko. Wspomnieliśmy o tym wcześniej - nożyk tnący jest oddzielony od skóry cienką warstwą osłony, która nie pozwala na idealnie gładkie golenie. Jednak na plus takiego rozwiązania zaliczyć należy fakt, że zapobiega ono powstawaniu większości podrażnień. Efekt golenia ostrzem OneBlade można porównać do jednodniowego zarostu - jego niedoskonałość zazwyczaj poznajemy dopiero po dotknięciu twarzy dłonią.
 • Zużywanie się ostrzy. Fakt ten uznaliśmy za drugą wadę ostrzy OneBlade. Na pewno zużycie nie odbywa się tak szybko, jak w przypadku żyletek, czy jednorazówek, mimo to powinniśmy o tym pamiętać i mieć pod ręką zapasowe ostrze. Producent twierdzi, że wystarcza ono na ok. cztery miesiące użytkowania przy pełnym goleniu dwa razy w tygodniu. Doświadczenie jednak podpowiada, że kwestia ta zależy od gęstości i twardości zarostu, więc częstotliwość wymiany ostrza może być sprawą indywidualną dla każdego użytkownika.
 • Brak możliwości używania golarki podłączonej do zasilania. Urządzenia Philips OneBlade nie posiadają opcji pracy w czasie ładowania. Podyktowane jest to przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

 

Rękojeść golarki

Rękojeść OneBlade stanowi korpus całego urządzenia. Wykonana została z odpowiednio wyprofilowanego tworzywa sztucznego z gumowymi nakładkami na bokach, które decydują o pewnym chwycie. Z przodu rączki znajdują się trzy ważne dla użytkownika elementy:

 • wskaźnik stanu akumulatora (w postaci diody lub wyświetlacza, w przypadku pierwszych modeli występuje jedynie na ładowarce),
 • przycisk włączania/wyłączania (odpowiedniej wielkości, lekko zagłębiony, aby zapobiec przypadkowemu użyciu),
 • suwak - zamek zwalniający ostrze.

Na samym dole umieszczono gniazdo do ładowania.


akumulatorAkumulatory

Pierwsze modele OneBlade nie zostały wyposażone w wydajne baterie litowe, w związku z czym ich ładowanie trwa aż 8 godzin, a czas pracy około 45 minut. Kolejne wersje posiadają baterie litowo-jonowe, chociaż różnią się między sobą klasą. W związku z tym w golarkach znajdują się akumulatorki o następujących właściwościach:

 • czas ładowania - 90 minut, czas pracy 60 minut,
 • czas ładowania 60 minut, czas pracy 60 minut,
 • czas ładowania 60 minut, czas pracy 90 minut.

Prawidłowość jest taka: im wyższy model golarki hybrydowej, tym lepszy akumulator i bardziej przyjazny wskaźnik naładowania.


Jak przedstawia się ta kwestia w odniesieniu do urządzeń Philipsa oferowanych w naszym sklepie? Oto krótkie zestawienie:

Model golarki czas ładowania akumulatora
[min]
czas pracy na jednym ładowaniu
[min]
QP2520/20 480 45
QP2721 480 45
QP2730 90 60
QP2821/20 480 45
QP2830/20 90 60
QP6541/15 60 90

 

 

Wskaźniki naładowania

Jeśli chodzi o wskaźniki naładowania akumulatora, to pierwsze modele praktycznie ich nie posiadają. Użytkownikowi powinna wystarczyć dioda umieszczona na ładowarce. Kolejna wersja golarki również posiada diodę, ale znacznie lepiej ulokowaną - została wbudowana w urządzenie.
O wiele lepiej pod tym względem przedstawia się sprawa w golarkach w wersji Philips OneBlade Pro. Pierwsze egzemplarze posiadają diody 3-częściowe, dzięki którym bez trudu dowiemy się o stanie naładowania akumulatora.
Najnowsze modele golarek hybrydowych OneBlade Pro zaopatrzone zostały w czytelne wyświetlacze wskazujące procentowy stan naładowania.

 

Co można ogolić Oneblade?

 

2. CO MOŻNA OGOLIĆ URZĄDZENIEM ONEBLADE?

Golarki Philips OneBlade zostały zaprojektowane do wygodnego i bezpiecznego dla skóry golenia, przycinania i stylizowania zarostu, a także (dzięki dodatkowym nasadkom) do golenia włosów na innych częściach ciała. Na zawarte w tytule tego rozdziału pytanie odpowiadamy: golarkami OneBlade można golić i ścinać włosy wszędzie, ale nie na głowie.

 

Rodzaje nasadek OneBlade

W golarkach OneBlade stosuje się trzy rodzaje nasadek:

1. Nasadki OneBlade do brody:
nasadki pojedyncze: 1 mm, 2 mm, 3 mm i 5 mm do golarek: QP2510, QP2515, QP2520, QP2530, QP2620, QP2630, QP2721, QP2730, QP2821, QP2830, QP6510, QP6530, QP6541, QP6550, QP6551, QP6650, QP6651,
nasadki regulowane 5w1 ze stopniami długości: 1 mm, 2 mm, 3 mm, 4 mm i 5 mm do golarek: QP2510, QP2515, QP2520, QP2530, QP2620, QP2630, QP2721, QP2730, QP2821, QP2830, QP4530, QP6505, QP6510, QP6520, QP6530, QP6541, QP6550, QP6551, QP6620, QP6650, QP6651,
nasadki regulowane precyzyjne w zakresie 0,4 mm do 10 mm do golarek: QP6530, QP6550, QP6650.
2. Nasadki ochronne OneBlade do golenia miejsc wrażliwych.
3. Nasadki OneBlade do ciała.

 

Co można golić przy pomocy nasadek?

 • Golenie skóry wrażliwej. Nasadka ochronna do skóry wrażliwej przeznaczona jest do golenia wrażliwych obszarów ciała, takich jak np. pachy.
 • Golenie skóry w miejscach intymnych. Nasadka ochronna umożliwia dokładne golenie, jednocześnie chroniąc okolice intymne przed zadraśnięciami i skaleczeniami.
 • Golenie z użyciem nasadki do ciała. Ze względów higienicznych nie używaj tej samej nasadki do twarzy i innych części ciała. Nasadka umożliwia golenie klatki piersiowej, ramion czy nóg.

 

Jaki model Oneblade wybrać?

 

3. JAKI MODEL ONEBLADE WYBRAĆ?

W sklepie Esiteo oferujemy sześć modeli golarek hybrydowych reprezentatywnych dla całej oferty urządzeń OneBlade Philipsa. Znajdują się wśród nich:

 • golarki przeznaczone do pielęgnowania i formowania zarostu na twarzy (Face)
 • golarki do twarzy i ciała (Face + Body)

Zanim przedstawimy podstawowe informacje na ich temat warto wiedzieć, że zakres działania golarek z grupy Face można rozszerzyć zakupując np. nasadki do ciała, o których wspomnieliśmy w poprzednim rozdziale.

 

Golarki OneBlade do twarzy w sklepie Esiteo

 

Golarka Philips OneBlade Qp2520/20 FACE

typ produktu golarka do twarzy
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 45 minut
czas ładowania 480 minut

 

Golarka Philips OneBlade QP2721 FACE

typ produktu golarka do twarzy
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 45 minut
czas ładowania 480 minut

 

Golarka Philips Oneblade 360 QP2730 FACE

typ produktu golarka do twarzy
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 60 minut
czas ładowania 90 minut

 

 

Golarki OneBlade do twarzy i ciała w sklepie Esiteo

 

Golarka Philips OneBlade QP2821/20 FACE+BODY

typ produktu golarka do twarzy i ciała
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 45 minut
czas ładowania 480 minut

 

Golarka Philips OneBlade 360 QP2830/20 FACE+BODY

typ produktu golarka do twarzy i ciała
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 60 minut
czas ładowania 90 minut

 

Golarka Philips OneBlade Pro 360 QP6541/15 FACE+BODY

typ produktu golarka do ciała
dodatkowe funkcje trymer
mycie pod wodą tak
użytkowanie na mokro tak
czas pracy 90 minut
czas ładowania 60 minut

 

Najlepsze akcesoria do Oneblade

 

4. NAJLEPSZE AKCESORIA DO ONEBLADE

W sklepie Esiteo oferujemy oprócz samych golarek OneBlade również przydatne akcesoria, adresowane do tej marki. Oto przykłady:

 

Ostrza do golarek

W technologii OneBlade ostrze jest najważniejszym elementem każdej golarki. Mimo niewątpliwych zalet i perfekcyjnego działania ulega ono powoli stępieniu i co jakiś czas należy je wymienić. W sklepie Esiteo znajdziecie nożyki w następujących opakowaniach:

 • 3 x ostrza do Philips OneBlade,
 • 2 x ostrza do Philips OneBlade + pędzelek,
 • 1 x ostrze do Philips OneBlade.

 

Nakładki do golarek

Nasadki do Philips OneBlade są nie tylko łatwe do zainstalowania, ale także umożliwiają szybkie i dokładne golenie. Po użyciu wystarczy opłukać je wodą, by znowu były gotowe do działania. W naszym sklepie zaopatrzycie się w dwa tego rodzaju produkty:

 • Nasadka zamienna do Philips Oneblade 5 mm,
 • Nasadka zamienna do Philips Oneblade 2 mm.

 

Pędzelek

Pędzelek do czyszczenia ostrzy i golarek powinien koniecznie znaleźć się w posiadaniu każdego użytkownika urządzenia OneBlade. Pomoże w zachowaniu czystości golarki i nasadek, przy pomocy których na co dzień dbacie o idealny wygląd swojego zarostu.

 

Etui na golarkę

Etui na golarki OneBlade przydają się przede wszystkim w podróży. Pozwalają na bezpieczne przewożenie golarki i akcesoriów (np. ostrzy), zabezpieczają je przed uszkodzeniem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Zabierając ze sobą golarkę pielęgnacja zarostu będzie możliwa również w delegacji lub w czasie wakacyjnego wypoczynku. Oferujemy dwa rodzaje etui:

 • Etui do golarki Philips OneBlade QP2520/20, QP2530,
 • Etui do Philips OneBlade Pro QP6520/20.

 

Nakładka do golenia ciała

Posiadaczom golarek typu Face na pewno przyda się nakładka do golenia ciała. Dzięki niej Wasze urządzenie otrzyma dodatkową funkcję. W ofercie dostępny jest komplet dwóch nakładek do ciała na ostrza OneBlade.

 

Podstawka pod golarkę

W każdej łazience znajdzie się miejsce na estetyczną podstawkę pod golarkę OneBlade. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego jest łatwa w utrzymaniu w czystości - wystarczy myć ją zwykłą wodą. Dzięki podstawce na łazienkowej półce zapanuje porządek i golarka zawsze będzie znajdowała się na swoim miejscu.

 

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł w sposób wyczerpujący przekazał Wam wiedzę na temat rewolucyjnej technologii Philipsa i zachęcił do zaopatrzenia się w innowacyjną golarkę hybrydową OneBlade. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie służymy radą i pomocą w wyborze odpowiedniego urządzenia.