Facebook Pixel

SodaStream

Każdy, kto chociaż przez chwilę zainteresował się tematem saturatorów do wody zna markę SodaStream. Świetne wykonanie, prostota użytkowania i ciekawa oferta sprawia, że SodaStream od lat króluje na rynku saturatorów do wody gazowanej.

Czym jest SodaStream?

SodaSteam to wiodąca marka saturatorów do wody – popularna w Polsce i za granicami. Popularność saturatorów SodaStream wzrosła w ostatnich latach, ale mało osób wie, że firmę założono w… 1903 roku. Obecnie firma posiada ponad 80 000 sprzedawców w ponad 45. państwach.

Saturatory SodaStream cechuje przede wszystkim bardzo dobra jakość wykonania, łatwość obsługi i ogromna dostępność części zamiennych i akcesoriów, w tym oczywiście nabojów (cylindrów) z CO2, butelek i koncentratów.

 

Jak działa saturator SodaStream?

Działanie saturatora SodaStream jest bardzo proste i wykorzystuje on specjalny nabój z dwutlenkiem węgla, który zgazowuje wodę (chociaż nie musi być to tylko woda, można np. zgazowywać soki, czy wino). Wystarczy zamocować nabój w urządzeniu, podstawić butelkę i wcisnąć guzik. Voila, gotowe! 

Czy SodaStream jest bezpieczne?

Oczywiście! Autorskie cylindry CO2 SodaStream są aluminiowe i w pełni bezpieczne. Można używać ich w kuchni w domu, czy w firmowym biurze. SodaStream szczyci się tym, że cylindry projektuje i produkuje in-house. CO2 w cylindrach spełnia wszystkie niezbędne wymogi, by bezpiecznie saturować nim płyny spożywane przez ludzi.

 

SodaStream – który wybrać?

Oferta SodaStream jest bardzo bogata, ale też prosta. Każdy użytkownik powinien bez problemu znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. Modele SodaStream podzielone są obecnie na trzy różne rodziny produktów. Większość z nich posiada zamienne elementy (np. naboje) i oczywiście można kupować je w zestawach, chociażby z kilkoma butelkami.

Nowe modele SodaStream – Terra, ART, DUO

Obecna gama modelowa to:

 

  • SodaStream Terra – najbardziej dostępne cenowo produkty, manualne saturowanie wody, plastikowa obudowa, naboje w systemie Quick Connect.
  • SodaStream ART – model z wyższej półki, bardzo ładny design przypominający ekspres do kawy. Obsługa manualna, naboje Quick Connect.
  • SodaStream DUO – na polskim rynku topowym modelem, kolbą ze stali nierdzewnej i gustownymi karawkami jest model DUO. Manualna obsługa i nowy system Quick Connect.

Inne modele SodaStream

  • SodaStream One Touch – nieco droższy odpowiednik modelu Terra, ale operowany automatycznie. Wymaga podpięcia do prądu, naboje Quick Connect.
  • SodaStream Aqua Fizz – topowy model wykonany ze stali nierdzewnej. Obsługiwany manualnie, z nabojami Classic (wkręcane).

Na rynku można znaleźć jeszcze takie modele jak SodaStream Jet, Fizzi, Power, Source i wiele innych.

 

SodaStream – nabój (cylinder)

Żeby odpowiednio saturować wodę, potrzebujemy naboju z CO2. SodaStream w operuje na dwóch systemach mocowania – nowszym, czyli Quick Connect o różowym kolorze nabojów, i starczym, Classic, z niebieskimi nabojów. Obydwa cylindry są oczywiście aluminiowe, trzeba tylko wiedzieć, jaki rodzaj gwintu wybrać do danego modelu.

Typy nabojów SodaStream

  • Classic – nabój wkręcany, nabój w kolorze niebieskim, starsze modele SodaStream.
  • Quick Connect – szybki i wygodny montaż, nabój w kolorze różowym, nowsze modele SodaStream.

Na ile starcza nabój?

Jeśli chodzi o czas użytkowania, to oczywiście wszystko zależy od tego, jak często używamy SodaStream. Najbardziej obiektywne będzie podanie ilości litrów. Naboje SodaStream wystarczają na zgazowanie około 50-60 litrów płynu.

Gdzie napełnić lub wymienić nabój SodaStream?

Nabój można wymienić na stronie SodaStream lub bezpośrednio u sprzedawców. Wymianę cylindrów prowadzi większość sklepów sieciowych z elektroniką. Koszt nowego cylindra to nieco ponad 100 zł, jego napełnienie to poniżej połowy tej ceny.

 

Napełnić cylinder do SodaStream możesz także z nami, bez wychodzenia z domu! Wystarczy wejść w zakładkę: napełnianie gazu SodaStream.

Butelki do SodaStream

Większość butelek można używać pomiędzy różnymi urządzeniami, przy czym przed zakupem warto sprawdzić kompatybilność. Można też kupić zestaw SodaStream, z butelkami różnych rodzajów. Butelki do saturatorów dzielimy na:

 

  • Szklane – idealne do użytku w domu, łatwe do mycia i świetnie wyglądające.
  • Plastikowe – świetnie spiszą się dla osób, które chcą zabierać napoje przygotowane w SodaStream ze sobą.
  • Uniwersalne – niemarkowe, uniwersalne, pasujące do większości saturatorów.

 

Najlepiej wyposażyć się w miks butelek do saturatorów, np. szklane do domu i 2-3 plastikowe do użytku poza domem.

Koncentraty i syropy do SodaStream

W ofercie SodaStream znajdują się także koncentraty i syropy do saturatorów o różnych smakach. Wystarczy dodać syrop w odpowiedniej proporcji do wody i użyć saturatora. To bardzo wygodny i wydajny sposób na przygotowywanie smacznych napojów.

SodaStream – prosty wybór

Z separatorami do wody gazowanej SodaStream nie da się źle trafić. SodaStream posiada ugruntowaną, wieloletnią pozycję na rynku oraz świetne opinie. Nowy system mocowania nabojów Quick Connect jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z saturatorów SodaStream. Koszt wymiany naboju jest niski, a ich dostępność ogromna.

 

Pozostaje tylko wybór odpowiedniego modelu oraz akcesoriów. Warto kupować w zestawie – druga butla zawsze się przyda, tak samo, jak zapasowy nabój. Zestaw SodaStream to oczywiście dodatkowa oszczędność.


W sklepie Esiteo.pl znajdziesz bardzo szeroki wybór saturatorów SodaStream, także dostępnych w atrakcyjnych zestawach produktowych. A dla zainteresowanych, posiadamy także własną markę saturatorów Spinel.