Facebook Pixel
Cylindry do saturatorów

Cylindry do saturatorów

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Saturatory to u podstaw nieskomplikowane urządzenia domowe, których integralną częścią są naboje z CO2 (nazywane też cylindrami). Nabój pozwala zgazować płyn umieszczony w butelce do saturatora.

 

Z nabojami wiążą się trzy aspekty:

  1. Typ naboju do saturatora – nie każdy nabój pasuje do danego modelu saturatora, nawet w obrębie jednej marki.
  2. Ile litrów płynu można przygotować – zależne od wielkości naboju.
  3. Gdzie nabić nabój do saturatora oraz ile to kosztuje – można to zrobić w sklepie Esiteo.pl, a koszty z reguły są niewielkie.

 

Nabój do saturatora – na jak długo wystarcza?

Zużycie gazu w nabojach do saturatorów jest bezpośrednio związany z tym, jak często używasz swój saturator do wody. Standardowo naboje SodaStream wystarczają na 60 L płynu. To przybliżona wartość. SodaStream oferuje też cylindry 120 L.

 

Protip: Dwutlenek węgla lepiej miesza się z zimnym płynem. Saturując płyny o temperaturze pokojowej gaz pozostanie na szczycie butelki i po otwarciu ulotni się.

 

Nabój do saturatora SodaStream

Najpopularniejszym producentem saturatorów jest oczywiście SodaStream, który to obecnie posiada w swojej ofercie dwa rodzaje nabojów do saturatorów:

 

  • Classic – nabój wkręcany w kolorze niebieskim, starsze modele SodaStream.
  • Quick Connect – szybki i wygodny montaż, nabój w kolorze różowym, nowsze modele SodaStream.

 

Przed zakupem saturatora lub zapasowego naboju, dobrze jest zorientować się, w jakim systemie pracuje dany saturator. W przypadku SodaStream bardziej przyszłościowym i wygodniejszym rozwiązaniem jest Quick Connect.

 

Naboje do saturatorów – najczęściej zadawane pytania

Sam nabój (cylinder) do saturatora nie należy do skomplikowanych. Pytania najczęściej pojawiają się u osób, które planują zakup pierwszego saturatora.

Ile kosztuje nabicie naboju do saturatora?

Nabicie naboju do saturatora to wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – wszystko zależy od tego, z jakiego punktu się skorzysta. Nasz autorski saturator do wody Spinel posiada naboje, które można wymienić (zamień pusty na pełny) w paczkomacie. Koszt: 16,99 zł.

Czy naboje do saturatorów są uniwersalne?

Nie – musisz sprawdzić, które naboje dedykowane są do twojego saturatora.

Ile naboi mieć w domu?

Najlepiej minimum dwa. W sytuacji, w której w naboju skończy się gaz, bez problemu można zapiąć drugi nabój i nie trzeba czekać na nabicie gazu. Zakup naboju to kilkadziesiąt złotych, więc posiadanie dwóch nie jest dużym wydatkiem.

Czy to bezpieczne?

Tak – naboje do saturatorów są aluminiowe i w pełni bezpieczne. Napełniane są specjalnym, spożywczym gazem CO2, a mocowania nie pozwalają na błędny montaż.

 

Nabój do saturatora

Przed zakupem saturatora warto zorientować się, z jakich naboi korzysta oraz znaleźć punkt nabijania cylindrów w swojej okolicy (lub skorzystać z naszej wysyłkowej wymiany cylindrów do saturatorów).

 

Niskie koszty samych nabojów i ich nabijania sprawiają, że posiadanie saturatora to spora oszczędność i wygoda. Szeroki wybór saturatorów do wody znajdziesz w naszym sklepie Esiteo.pl.